Την Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2023, ο Προϊστάμενος του 1ου ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Α΄ Θεσσαλονίκης Δρ Πέτρος Σταγιόπουλος και ο Αναπληρωτής του, Δρ Απόστολος Παπαδόπουλος πραγματοποίησαν επίσκεψη στον Δήμο Θέρμη.

Εκεί συναντήθηκαν με τον Δήμαρχο Θέρμη κ. Θεόδωρο Παπαδόπουλο, τον αντιδήμαρχο Παιδείας κ. Στυλιανό Αποστόλου και το πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του δήμου Θέρμη, κ. Αχιλλέα Μεταλούλη και

ευχαρίστησαν τον Δήμαρχο αλλά και προσωπικά τον αντιδήμαρχο Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης, Πολιτισμού, Νέας Γενιάς και Κοινωνικής Προστασίας, κ.α. Στυλιανό Αποστόλου, για τη συνεχόμενη παροχή βοήθειας, τόσο σε υλικοτεχνικό επίπεδο, όσο και σε επίπεδο παροχής υπηρεσιών.

Επίσης συζητήθηκαν θέματα σχετικά με την εκπαίδευση (τόσο την ειδική όσο και τη γενική) και προγραμματίστηκαν δράσεις που θα γίνουν στην εκπαιδευτική κοινότητα και κατά τη διάρκεια της τρέχουσας σχολικής χρονιάς.